Haberler

95 milyar TL’lik gıda perakendecileri, kongre öncesi bir arada

Ulusal ve yerel modern gıda perakendecileri ile gıda servis zincirlerinin Türkiye’deki tek temsilcisi konumundaki Gıda Perakendecileri Derneği (GPD), Türkiye’nin en önemli gıda perakendecileri, gıda servis zincirleri ve tedarikçilerini İstanbul’da üçüncü defa bir araya getireceği GPD – 3. Ortak Gelişim Kongresi öncesinde basınla bir araya geldi. 11 Ekim 2016’da 800’ü aşkın katılımla gerçekleşecek ve bu yıl teması “Değişen Müşteri” olarak belirlenen büyük kongre öncesindeki buluşma; müşterinin beklentileri doğrultusunda gerçekleştirdikleri yenilikçi uygulamalarla Türkiye’de gıda perakendesine yön veren profesyonelleri bir araya getirecek.

GPD Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ev sahipliğinde 21 Eylül 2016’da Gastronometro’da gerçekleştirilen basın toplantısına GPD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, GPD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Pegasus Genel Müdürü Mehmet T. Nane, GPD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Migros Genel Müdürü Özgür Tort, Dominos Genel Müdürü Aslan Saranga, Şaypa Genel Müdürü Can Özbay, YUM Hukuk Müşaviri Günhan Pikdöken, Obase Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Alpay, Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, Özay Hukuk Bürosu Hukuk Direktörü Merter Özay, Detay Güvenlik Yönetim Kurulu Başkanı Murat Keklik, Uyum Gıda Genel Müdürü Mustafa Songör, McDonalds Genel Müdürü Oğuz Uçanlar, Tchibo Genel Müdürü Tuba Yapıncak ve Şok Market Genel Müdürü Uğur Demirel katıldı.

Üyeleriyle 95 milyar TL’lik ciro ve Türkiye’nin hemen her şehrinde yaklaşık 29 bin satış noktasında 270 binin üzerinde istihdam yaratan ve günde 19 milyon haneden 15 milyon kişiyle doğrudan temas kuran GPD üyeleri, basın toplantısında gıda perakendesindeki en önemli oyuncular olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu süreçte kendi alanlarında ekonomiyi güçlendirmek için hedeflerden taviz vermeden çalışmaya devam edeceklerini vurguladılar. GPD üyelerinin altını çizdiği bir diğer mesaj, 11 Ekim 2016’da Wyndham Grand İstanbul Levent’te “Değişen Müşteri” temasıyla gerçekleştirilecek GPD – 3. Ortak Gelişim Kongresi’nin sektöre sağladığı büyük faydalar oldu. 

Üyeler, değişen müşteriye daha iyi hizmet sunmanın yollarını tedarikçilerle birlikte konuşacakları kongrenin Anadolu’daki yerli üreticilerin ulusal perakende zincirleriyle tanışıp işbirlikleri geliştirmelerinde de büyük rol oynayacağının altını çizdiler.

DEĞİŞİM RÜZGÂRLARI ESTİREN PROFESYONELLER 11 EKİM’DE BULUŞUYOR

Türkiye’nin en önemli gıda perakendecilerini Anadolu’daki yüzlerce tedarikçisiyle bir araya getirecek olan ve “Değişen Müşteri” temasıyla düzenlenen  GPD – 3. Ortak Gelişim Kongresi, belirlenen oturum konuları kadar konuşmacı isimlerle de dikkat çekiyor. Günün ilk oturumu, “2016 Yılı Hızlı Tüketim Ürünleri Pazarı Perakende Trendleri” konusuyla, araştırma şirketi Nielsen’in sunumuyla başlayacak. Konuşmacı isimler ise Nielsen Genel Müdür Yardımcısı Didem Şekerel Erdoğan ve Nielsen Perakendeci Hizmetler Direktörü Yankı Yalçın olacak. Trendler, alışkanlıklar ve değişen müşteri hakkında kapsamlı bakış açısı sunacak ve yeni nesil müşteriyi anlamak için farklı uygulamaları tartışmaya açacak “Yeni Nesil Müşteriyi Anlamak”ta ise Pladis Turkey&Men&CA Pazarlama Başkan Yardımcısı Başak Kluznick, P&G Türkiye & Kafkaslar Satış Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Celal Artüz, Migros Genel Müdür Yardımcısı Cem Rodoslu ve PepsiCo Türkiye Pazarlama Kıdemli Direktörü Evrim Şen tecrübelerini paylaşacaklar. Panelin moderatörlüğünü Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Capital ve Start Up Dergileri Yazarı Dr. Fatoş Karahasan yapacak.

Günün ikinci paneli olan “Perakende Kendini Dijital Hissediyor”da ise teknoloji çağının, dijital dönüşümün iş yapış modellerini nasıl değiştirdiği, farklı perspektiflerle ele alınırken, bu dönüşümün odağında yer alan değişen müşteriye ne kadar hazır olunduğu sorusunun cevabı aranacak. Panelin konuşmacıları Anadolu Restoran İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Oğuz Uçanlar, 4129 Grey CEO’su Alemşah Öztürk, Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirme Başkan Yardımcısı Ali Fuat Orhanoğlu, Hepsiburada.com Ticari Grup Başkanı Emre Ekmekçi, Makro Market A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Songör olacak.

Günün üçüncü paneli ise tartışılacak konu kadar sürpriz konuğuyla da dikkat çekiyor. CNN Türk Ekonomi Editörü olmasının yanı sıra tarım ve finans alanındaki programlarıyla tanınan Cem Seymen’in çarpıcı analizlerde bulunacağı panelde Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan ile Anadolu’dan katılacak yerel üreticiler tecrübelerini ve öngörülerini paylaşacaklar.

Günün son paneli “Her Şey Değişir Ama Temel Kurallar Değişmez: Söz Sektörümüzün Duayenlerinde” ise gerçek anlamda gıda perakendesinin duayen isimleri konuşmacı olarak yer alacaklar. Moderatörlüğünü Fatoş Karahasan’ın yapacağı panelde Hacı Abdullah Lokantası Genel Müdürü Abdullah Korun, Ali Pehlivanoğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pehlivanoğlu, Migros’ta 32 yıl boyunca genel müdürlük yapan Aziz Bulgu, ezberlerin bozulduğu, taşların yerinden oynadığı gıda perakendesinde değişmeyen temel kurallar konusundaki tecrübelerini paylaşacaklar.

CEM BOYNER, ESKİ İHTİYAÇLARA YENİ ÇÖZÜMLERİ ANLATACAK

GPD – 3. Ortak Gelişim Kongresi’nin kapanış konuşmasını perakende alanında trend yaratan uygulamalarıyla değişim rüzgârları estiren Cem Boyner yapacak. Boyner, Kongre’de “Eski İhtiyaçlara Yeni Çözümler” temalı konuşmasıyla yine ufuk açacak ve değerlendirmelerde bulunacak. Kongrede ayrıca “Fijital Deneyimin Gıda Perakendesine Etkileri” konusunda yapacağı değerlendirmeyle Obase Kurucu Ortağı ve CEO’su Dr. Bülent Dal, “Değişen Müşteri Sadakati Programları”na odaklanan değerlendirmesiyle Amerikalı danışmanlık firması Oliver Wyman’dan Nordal Cavadini konuşmacılar arasında yer alırken, GPD Genel Sekreteri Füsun Tavus, derneğin 2016 çalışmalarını paylaşacak.

YEREL ÜRETİCİLER İÇİN BÜYÜK FIRSAT: TANIŞMA MARATONU

GPD – 3. Ortak Gelişim Kongresi’nde ilgi çekici etkinliklere de yer veriliyor. Bunlardan biri Tanışma Maratonu. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Tanışma Maratonuna yüksek katılım bekleniyor. Tedarikçiler ile sektörün önemli oyuncularını buluşturacak Tanışma Maratonu, özellikle Anadolu’daki tedarikçiler açısından önemli bir fırsat oluşturuyor. 2015’te düzenlenen Tanışma Maratonu’nda Anadolu’dan pek çok başarılı girişimci sektörün karar vericisi konumunda olan profesyonellerle bir araya gelmişti. Büyük ilgi gören Tanışma Maratonu, başarılı iş ortaklıklarının kurulmasını da beraberinde getirmişti.

Kongrede, katılımcılardan alınacak cevaplarla sektörün nabzını tutacak olan e-oylama oturumunu Metro Group Türkiye Temsilcisi Kaan Ünver ve Özay Hukuk Bürosu Hukuk Direktörü Merter Özay yönetecek. Değişen müşteri eğilimleri konusunda sektör ile yapılan röportajlarla desteklenecek oturumda, Nielsen tarafından yapılmış olan araştırmaların cevapları aranacak.

VERİMLİLİK PROJELERİ İÇİN ORTAK GELİŞİM KONGRESİ

11 Ekim gününün yoğun içeriğini basınla paylaşmak için bir araya gelen GPD üyeleri, ana teması Tüketici Odaklı Tedarikçi ve Perakendeci Verimliliği olan kongrede esas amacın verimlilik yaratacak işbirlikleri kurmak olduğunu ifade ettiler. Perakendenin ana unsuru olan müşterinin doğru takip edilmesinin, verimliliğin de anahtarı olduğu belirtilirken, tedarikçilerle perakendecilerin bir arada kararlar aldığı bu yapıda başka bir organizasyon olmadığına da dikkat çekildi.

Zor bir yıl olan 2016’da verimlilik arayışlarının daha da öne çıktığı vurgulanırken, müşteri davranışlarının doğru takip edilip ihtiyaçlarının doğru şekilde karşılanmasının daha da önem kazandığı ifade edildi. Değişen yaşam standartları, yaş ortalaması, nesiller ve demografik yapı, artan nüfus ve gelişen teknolojiyle birlikte doğal olarak müşterinin de değiştiği yeni dönemde, perakendenin bu değişime nasıl ayak uydurduğu, süreçlerin ve müşteriye ulaşma yollarının nasıl değiştiği, tedarikçilerle birlikte yeni ne tür işbirlikleri geliştirildiği konularının 11 Ekim’deki kongrede detaylarıyla görüşüleceği belirtildi.

GPD - 3. Ortak Gelişim Kongresi, CocaCola İçecek, P&G, PepsiCo, Unilever ve Ülker gibi dev tedarikçilerin ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek. Etkinliğe Nielsen ve Obase altın sponsor olarak, Chep ise çanta sponsoru olarak destek verecek. Ortak Gelişim Kongresi 11 Ekim 2016 Salı günü, 09:00 – 15:30 saatleri arasında Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşecek.

Tüm Haberler

 • GPD'de Galip Aykaç dönemi

  Gıda perakendesinin öncü kuruluşu Gıda Perakendecileri Derneği’nin yeni dönem başkanı Galip Aykaç oldu

  DETAY
 • Perakendecilerden kooperatiflere tam destek

  Ortak Gelişim Kongresi'nde kooperatifler ağırlandı

  DETAY
 • “Yeni Perakende”den mesaj; enflasyonun freni biziz

  Gıda sektörünün tüm oyuncuları Ortak Gelişim Kongresi’nde sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini değerlendirdi

  DETAY
 • GPD Yönetim Kurulu basın ile bir araya gelerek gündeme dair soruları yanıtladı

  Gıda enflasyonunun sebebi olarak gösterilmenin haksızlık olduğunu belirten GPD, bu konuda canla başla çalışıyor

  DETAY
 • TAMPF’den Bakan Pekcan’a ziyaret

  Perakendeciler gelecek için ümitli

  DETAY
 • Ortak Gelişim Kongresi 9 Ekim'de

  Gıda perakendecileri ve tedarikçileri Ortak Gelişim Kongresi'nde buluşacak

  DETAY
 • GPD, perakendenin geleceğinin hazırlanmasında görev alıyor

  Perakendenin sorunları ve çözüm yolları Perakende Ticaret Zirvesi'nde görüşülüyor

  DETAY
 • Gıda enflasyonu mercek altında

  Özel sektör ve kamu, gıda enflasyonu için çözüm reçetelerini yazdı

  DETAY
 • Perakendenin çarpan etkisi, ekonomiye olan katkısını katlıyor

  Çarpan etkisiyle kendinden daha büyük değer yaratan perakende sektörü, teşvik bekliyor

  DETAY
 • Tanışma Maratonu ve Gelişim Market, küçük üreticileri sevindirdi

  Tedarikçiler, perakendecilerle tanışarak yeni işbirliklerinin adımlarını attılar

  DETAY
 • Perakendeye teşvik talebi, Ortak Gelişim Kongresi'ne damgasını vurdu

  Gıda perakendesinin öncü kuruluşlarından 800 profesyonel, perakendenin yarattığı değeri konuştu

  DETAY
 • GPD Yönetim Kurulu, basınla bir araya gelerek sektörü değerlendirdi

  Ortak Gelişim Kongresi öncesi bir araya gelen perakendeciler basının sorularını yanıtladı

  DETAY
 • GPD Yönetim Kurulu, Kongre öncesinde bir araya geldi

  Tüketici için daha iyi gıda, daha düşük fiyat için değer yaratmaya devam

  DETAY
 • Ortak Gelişim Kongresi'nde "gıda enflasyonu" masaya yatırılacak

  GPD, herkese fayda ve daha fazlası için 800 profesyoneli bir araya getiriyor

  DETAY
 • Plansız satınalma; içten gelen şiddetli dürtü

  DETAY
 • Değişen perakende ortamında alışverişçiye rafta ulaşmak

  FMCG pazarı daha belirsiz ve her zamankinden daha hızlı değişiyor

  DETAY
 • Müşteriniz için her gün yeni bir deneyim

  Yeni bir ürün piyasaya çıktığı zaman en önemli karar, onun fiyatı olarak görülüyor. Peki doğru mu?

  DETAY
 • “Çok çalış, işini sev, sınırları zorla”

  İlhan Erkan için başarıya giden yoldaki en önemli kriter, çok çalışmak

  DETAY
 • “Ticaretin evrensel diliyiz”

  Elif Müftüoğlu, GS1’i “ticaretin ve dolayısıyla ticarete dayalı sistemlerin evrensel dili” olarak tanımlıyor

  DETAY
 • Yeşil büyüme için, yeşil marka; yeşil marka için, “yeşil yaka”

  Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir süredir yeşil yakalı unvanlar tanımlanıyor

  DETAY
 • Sürdürülebilir dünya için sürdürülebilir iş

  Sürdürülebilirlik konusu, dünyanın gündeminde baş sıralarda yer alıyor

  DETAY
 • “Zincirin her bir halkasından sorumluyuz”

  Özerkan: "Üreticiden müşterinin tabağına kadar olan bütün zinciri göz önünde bulunduruyoruz”

  DETAY
 • “İstanbul için çalışmak bana gurur veriyor”

  Özgül Özkan Yavuz, yatırımlar hız kazandıkça İstanbul’un marka değerinin de arttığını söylüyor

  DETAY
 • Dünya globalleştikçe stratejiler glokalleşiyor

  Globalleşen dünyanın yeni pazarlama stratejisi; “Glokalizasyon”

  DETAY
 • Mağaza markalı ürünlerde yeni ambalaj düzenlemesi

  Perakende sektöründe ticari koşullara yeni düzenlemeler getiriliyor

  DETAY
 • GPD, 5. yılını üyeleriyle kutladı

  GPD üyeleri 10 Mayıs Çarşamba akşamı bir araya geldi. Dernek, 5. yılını üyeleriyle birlikte kutladı

  DETAY
 • Ortak Gelişim Kongresi 10 Ekim'de sektörü buluşturacak

  Gıda perakendecileri ve tedarikçiler Ortak Gelişim Kongresi'nde bir araya gelecek

  DETAY
 • GPD Olağanüstü Genel Kurulu

  Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 5 Mayıs Cuma günü yapılacaktır

  DETAY
 • Hayaller, vizyon ve umut, insanı yeniliyor

  Domino’s Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga’nın işine duyduğu sevginin ardında mutfağa olan bağı yatıyor

  DETAY
 • PERAVOC, perakendenin “Mesleki Belgelendirme Merkezi” olacak

  PERAVOC Perakende Yeterlilik Geliştirme ve Belgelendirme Merkezi Projesi hayata geçiriliyor

  DETAY
 • GPD'nin yeni dönem başkanı belli oldu

  31 Ocak günü yapılan Genel kurul sonrasında Mustafa Songör GPD'nin Yönetim Kurulu Başkanı seçildi

  DETAY
 • Tchibo, Anadolu'da büyümek istiyor

  Tchibo Türkiye Genel Müdürü Tuba Yapıncak, büyüme hedeflerini anlatıyor

  DETAY
 • Sanal marketler artıyor! Peki ya, sanal market alışverişi?

  Teknolojinin hayatımızın her alanında varlığını hissettirmesiyle taleplerimiz ve tüketim alışkanlıklarımız değişiyor

  DETAY
 • Müşteri değişiyor, alışveriş hız kesmiyor

  "Değişen Müşteri" GPD Gelişim dergisinin ilk sayısında

  DETAY
 • İşveren Marka yönetimi: En Gözde Şirketler Araştırmasının Öğrettikleri

  Y Kuşağı tarafından tercih edilen şirketlerin öne çıkan özellikleri bu araştırmada

  DETAY
 • Y Kuşağı, iş dünyasında dengeleri değiştiriyor

  Bugün şirketlerde orta düzey yönetici kademelerinde ağırlıklı olarak Y Kuşağı oturuyor

  DETAY
 • Perakende sektöründe Y Kuşağı etkisi

  Y kuşağı; çalışma saatleri yoğun, iş temposu yüksek olan perakende sektörünü etkiliyor ve belki de değiştiriyor

  DETAY
 • Perakendecilik bizim için bir aile geleneği

  Mustafa Songör, elde edilen başarının ardında farklı dinamiklerin bir araya geldiğini vurguluyor

  DETAY
 • Varlık sebebimiz olan müşteriler değişiyor, farkında mıyız?

  Müşterilerin sahip olduğu yetkinlikler ve perakendecilere yönelik beklentileri değişiyor

  DETAY
 • Perakendecilik dijital dünyaya adapte edilmeli

  İnsanların haberdar olma süresinin kısalmasıyla tüketici tercihlerinde de hızlı bir değişim yaşanıyor

  DETAY
 • “Online Perakende Eğitimi” projesi tamamlandı

  “Online Eğitim Platformu” projesi, www.e-learnretail.org adresi üzerinden hayata geçiyor

  DETAY
 • GPD, istihdam sorununa kalıcı çözümler geliştiriyor

  İSMEK Perakende Okulu ve İş-Per Kariyer Platformu sektörün istihdam sorununa çare üretiyor

  DETAY
 • Müşteriyle birlikte sadakat programları da değişiyor

  Müşteri sadakatinde "kuruma bağlılık”, “kişilere bağlılık”a dönüştü

  DETAY
 • Fiziksel ve dijital deneyim birleşti

  Gıda alışverişinde mağaza ziyareti öncesi akıllı telefon kullanım oranı yüzde 59’a ulaştı

  DETAY
 • Modern kanal son 10 yılda satış noktası sayısını 3 katına çıkardı

  İnovatif ürünler ve doğru dönemde doğru kategoriye odaklanmak başarının anahtarı oldu

  DETAY
 • Değişmeyen tek gerçek müşterinin esas patron olduğudur

  Nihat Özdemir; 15 Temmuz’daki gelişmeler, sektöre etkileri ve sektörün ortaya koyduğu performansa dikkat çekti

  DETAY
 • Ortak Gelişim Kongresi 800 perakendeci ve tedarikçiyi buluşturdu

  Sektörün üst düzey profesyonelleri 'Değişen Müşteri'yi konuştu

  DETAY
 • Müşteri değişse de perakendedeki rolü değişmez

  Sektörün gelişimi verimlilikle sağlanacak

  DETAY
 • Değişim, bizi farklı ürünler ve hizmetler sunmaya itiyor

  Migros Genel Müdürü Özgür Tort, perakendenin artık alışveriş mekanından daha çok bir deneyim yaşatma görevini üstlendiğine değindi

  DETAY
 • Değişen müşterinin geleceği için hazırlıklı olmamız lazım

  BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, kongrenin üçüncüsünü düzenlemekten gurur duyduklarını ifade etti

  DETAY
 • Perakendenin sürücü koltuğunda müşterimiz oturuyor

  Perakendede tüm operasyonlar müşterimizin talebine ve ihtiyaçlarına göre şekilleniyor

  DETAY
 • Gıda sektörünün önde gelen 800 profesyoneli, 11 Ekim’e randevulaştı

  Ortak Gelişim Kongresi'nin bu yılki teması “Değişen Müşteri” olarak belirlendi

  DETAY
 • “Online perakende eğitimi” ile artan istihdam için geleceğe yatırım yapıyoruz

  GPD ve KMD’nin birlikte yürüttüğü, AB Erasmus+ programı çerçevesindeki eğitim projesi tamamlandı

  DETAY
 • Tanışma Maratonu, yerel üreticileri perakendenin devleriyle buluşturacak

  11 Ekim'de düzenlenecek Ortak Gelişim Kongresi, "Tanışma Maratonu" ile başlayacak

  DETAY
 • Erasmus+ projemizin lansman toplantısı 21 Haziran'da

  Online perakende eğitimi projemizin lansmanı, 21 Haziran'da gerçekleşecek toplantıda yapılacak

  DETAY
 • "Değişen Müşteri" Ortak Gelişim Kongresi'nde

  Ortak Gelişim Kongresi'nin bu seneki teması "Değişen Müşteri" olacak

  DETAY
 • İSMEK Perakende Okulu yaz döneminde eğitimlerine devam ediyor

  Perakende sektörünün eleman açığına çözüm olan Perakende Okulu, yaz döneminde de eğitime devam edecek

  DETAY
 • 3. Ortak Gelişim Kongresi 11 Ekim'de

  Değişen Müşteri temasıyla düzenlenecek olan 3. Ortak Gelişim Kongresi, 11 Ekim'de gerçekleşecek

  DETAY
 • Et fiyatlarının düşürülmesi için kalıcı çözümler gerekli

  Yeterli miktarda besilik canlı hayvan kaynağının oluşturulması ve yem fiyatlarının sübvanse edilmesi önemli

  DETAY
 • Tapu İşlemleri Eğitimi'nde GPD üyeleri bir araya geldi

  GPD üyeleri, tapu işlemleri uygulamalarını uzmanından öğrendiler

  DETAY
 • 2 milyonluk perakende ordusu 12 Aralık Mağazacılar Günü’nü kutluyor

  Perakende sektörü, Mağazacılar Günü kutlamaları için birçok özel etkinlik hazırladı

  DETAY
 • Perakende Okulu’nun ilk mezunları iş sahibi oldular

  GPD'nin İSMEK ve İŞKUR ile birlikte hayata geçirdiği Perakende Okulu, ilk mezunlarını verdi

  DETAY
 • Erasmus+ proje toplantıları devam ediyor

  Proje paydaşları Köln'de bir araya geldi

  DETAY
 • Ulusal ve yerel oyuncular ortak fayda için bir arada

  Kongrede sektörün önemli oyuncuları, deneyimlerini ve kazanımlarını katılımcılarla paylaştı

  DETAY
 • 40 milyar dolarlık sektör bir arada

  Ortak Gelişim Kongresi, 40 milyar dolarlık sektörü buluşturdu

  DETAY
 • Gelir yönetiminde verimliliğin anahtarı

  Promosyon ve kampanyaların performanslarının ölçülmesi ve geliştirilmesi için yapılması gerekenler tartışıldı

  DETAY
 • 750 perakendeci ve tedarikçi buluştu

  Kongrede; verimlilik, sürdürülebilirlik ve ortak çözüm geliştirme gibi kavramların yaşama geçmiş uygulamaları konuşuldu

  DETAY
 • Mağazalara müşteriler 'format atıyor'

  Dinamik Perakende oturumunda format verimliliği tartışıldı

  DETAY
 • 45 dakikalık 'Tanışma Maratonu' ile yeni işbirlikleri

  Perakendeciler ve tedarikçiler, hızlı turlarla işbirliği zemini yarattılar

  DETAY
 • İSMEK Perakende Okulu Eğitime Başladı

  GPD ve KMD’nin İSMEK ile olan işbirliğinden ortaya çıkan ve sektörün eğitim-istihdam sorununa kalıcı bir çözüm geliştirmek amacıyla kurduğu İSMEK Perakende Okulu, 31 Ağustos 2015 Pazartesi günü eğitime başladı.

  DETAY
 • GPD – Ortak Gelişim Kongresi Tanışma Maratonu ile Başlıyor!

  2. Ortak Gelişim Kongresi , tedarikçiler ile sektörün önemli oyuncularının katılacağı ‘tanışma maratonu’ ile başlayacak.

  DETAY
 • GPD – Ortak Gelişim Kongresi, bu yıl 8 Ekim 2015 tarihinde ikinci kez yapılacak

  GPD’nin ilkini 2014 yılında gerçekleştirdiği ve GPD üyesi gıda perakendecileri ile gıda tedarikçilerini bir araya getirerek sektörün önemli organizasyonları arasına giren GPD Ortak Gelişim Kongresi’nde bu yıl, verimlilik merceğinden bakılarak, sektörün gü

  DETAY
 • GPD Ortak Gelişim Kongresi Konuşmacılarını Açıklıyor!

  GPD 2. Ortak Gelişim Kongresi 8 Ekim’de gerçekleşecek. 750 profesyonelin buluşacağı Kongre'nin programı açıklandı

  DETAY
 • Karmaşık ve maliyetli sorunların çözümünde ilham verici fikirler

  Tchibo Türkiye Genel Müdürü Tuba Yapıncak, Ortak Gelişim Kongresi’nde önde gelen marka temsilcileri, liderleri ve sektörü besleyen üreticilerin bir araya geleceğini belirterek, bu büyük buluşmanın ana temalarını şu sözlerle öz

  DETAY
 • Birbirimizi anlamak ve yeni gelişim alanları keşfetmek için...

  İttifak Holding Perakende Grubu Danışmanı Sıtkı Erben, hızla büyüyen perakende sektöründe rekabetin de aynı hızla sertleştiğini, bu durumun ciro ve kârlılık üzerindeki baskıyı artırarak sürdürdüğünü vurgulayarak, konuşmasını şu

  DETAY
 • Aslında büyük bir aile bir araya gelecek

  GPD Yönetim Kurulu Üyesi ve Özay Hukuk Kurucusu Merter Özay, 8 Ekim tarihindeki buluşmayı, “aslında kongre adı altında bir aile toplantısı olacak” sözleriyle nitelendirerek,

  DETAY
 • Ortak Gelişim, ancak ortak akıl ile mümkün

  Makro Yönetim Kurulu Üyesi ve Uyum Genel Müdürü Mustafa Songör, sektördeki değişim ve gelişimi takip etmenin ve tüketiciyle kurulan bağı memnuniyet merkezli olarak geliştirmede tüketici odaklı ve sürdürülebilir projeler üretmenin

  DETAY
 • Sürdürülebilirlik ve ucuzluk için tedarik zincirindeki verimsizliklerin giderilmesi şart

  Metro Group Türkiye Temsilcisi Kaan Ünver, perakende sektöründeki değişimin altını çizerek, Ortak Gelişim Kongresi’nin bu noktada taşıdığı öneme dikkat çekti. Tedarikçi ve perakendecilerin ilki 2014’te yapılan kongreye büyük

  DETAY
 • Kongremiz önemli bir buluşma noktası olacak

  D-Ream Direktörü John Sytmen, kongrede ele alınacak verimlilik ve farklılaşma konularının önemine dikkat çekerek, “Sofralarımızda ve işletmelerimizde servis edilen gıda ürünleri tedariği sağlayan ve bizler gibi satışını gerçekl

  DETAY
 • Organize bir verimlilik için üst düzey iletişim

  Beğendik İcra Kurulu Başkanı ve Real Genel Müdürü Hacı D. Beğendik, gıda perakendeciliğini perakende sektörünün lokomotifi olarak nitelendirerek, perakendeciler ve tedarikçiler arasındaki iletişimin önemine dikkat çekti.

  DETAY
 • Perakendecilerle üreticiler aynı gemide

  CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Ortak Gelişim Kongresi’nin taşıdığı öneme dikkat çekti. Kongrenin önemini, “Tedarikçilerimizle bir araya gelerek verimlilik yolunda atılacak adımları birlikte görüştüğümüz bi

  DETAY
 • GPD'den Ortak Gelişim Kongresi öncesi büyük buluşma

  Gıda Perakendecileri Derneği’nin (GPD), tüketici odaklı perakendeci ve tedarikçi verimliliği temasıyla 8 Ekim 2015 tarihinde ikincisini düzenleyeceği “GPD – Ortak Gelişim Kongresi” öncesinde büyük buluşma gerçekleştirildi. GPD Yönetim Kurulu Başkanı Niha

  DETAY
 • GPD Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 2014 yılını değerlendirdi

  2014 yılı organize gıda perakendeciliği açısından cirolarımızın %9-10, çalışan sayımızın % 18 ve mağaza sayılarımızın da % 15 oranında artış gösterdiği bir yıl oldu.

  DETAY
 • Perakendenin iki büyük derneği GPD ve KMD “Online Perakende Eğitimi” için AB projesi yürütüyor

  Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) ve Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Avrupa Birliği’nin Erasmus + programı çerçevesinde Portekiz, Almanya ve Finlandiya’dan gelen proje ortaklarını İstanbul’da ağırladı.

  DETAY
 • Kongre öncesi GPD Yönetim Kurulu basınla buluştu

  8 Ekim tarihinde 2.kez düzenlenecek olan Ortak Gelişim Kongresi öncesinde Başkan Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu üyelerimiz basınla yemekli bir toplantı yaptı.

  DETAY
 • Sektörel eğitim konusunda İSMEK ile işbirliği yaptık

  Perakendeye özgü mesleklere yönelik eğitimini daha geniş kitlelere yayabilmek ve sektörün istihdam ihtiyacını farklı kanallardan sağlayabilmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) ile işbirliği

  DETAY
 • PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi sonuçlarını GPD üyeleriyle paylaştı

  PwC tarafından gerçekleştirilen Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi’nin sonuçları ve Türkiye karşılaştırmaları, 5 Haziran’da dernek merkezinde düzenlenen toplantıda GPD üyeleri ile paylaşıldı.

  DETAY